Prvý krok

Autor: Juraj Švancár | 23.9.2011 o 22:08 | Karma článku: 5,45 | Prečítané:  1034x

Mali ste už niekedy pocit, že potrebujete spraviť vo svojom živote posun ? Pocit stagnácie, nespokojnosti so svojimimi vnútornými túžbami, uvedomenie si vlastných hodnôt? Učiniť rozhodnutie, ktoré je podľa vás správne, resp. pohnúť sa ďalej ?

Mali ste už niekedy pocit, že potrebujete spraviť vo svojom živote posun ? Pocit stagnácie, nespokojnosti so svojimimi vnútornými túžbami, uvedomenie si vlastných hodnôt? Učiniť rozhodnutie, ktoré je podľa vás správne, resp. pohnúť sa ďalej ?

 

Viete v čom ... viete s kým ...dokonca máte aj vyčlenené prostriedky pre tento svoj zámer, obdobne pracovnú činnosť ,v oblasti v ktorej pracujete, by ste vedeli rovnako dobre, ak nie lepšie, vykonávať úplné sami, prípadne riadiť.

 

Aká je však realita ?

 

Nepríjemný ton budíka vám jasne diktuje podmienky ďalšieho dňa. Nechuť z nasledujúcich hodín sprevádza väčšinu z nás. Nebolo by lepšie si povedať o piatej ráno: ,,Mám ešte dve hodinky spánku ?" alebo  ,,Toto mi za to stojí, veď rozvíjam svoje vlastne podnikanie a šéf ? Ten som predsa sám sebe. ''

 

Čo je dôsledkom nášho zlyhania ?

 

Dáte mi za pravdu, keď vám poviem, že je to strach.  Jeho rôzne podoby nás držia zovretých v okovách neistoty, nesmelých a ľahko poddajných svojmu slizkému alibizmu.

 

Život žijeme len raz a prečo by sme mali uprednostňovať riaditeľa, pred vlastnou rodinou ? Prečo by sme mali budovať veci, z ktorých nebude nikdy nič naše ? Položili ste si už tieto otázky ? Vyrátali ste si koľko čašu človek obetuje zamestnaniu, za svoj život, na úkor svojej rodiny a svojho voľného času ? Je to téma vhodná na dlhšiu ako len par riadkovú diskusiu.

 

Nebojte sa ! Chodiť ste tiež nevedeli a predsa ste to dokázali.

 

Vyzývam vás k tomu, aby ste v sebe nahromadili všetku silu pre svoje odhodlanie a spravte prvý krok v ústrety neznámu. Verte si, vaše pocity sú správne, treba sa snažiť o zmenu k lepšiemu. Nepozerajte sa na bremena, o ktorých vám hovoria ľudia, ktorí to nikdy neskúsili. Stojte si za svojim a aspoň to skúste.

 

Život je krátky na to, aby sme sa pristihli na smrteľnej posteli so slovami: ,, Mohol som sa o to naozaj pokúsiť ?!."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?